Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Maty treningowe

Maty treningowe

Wygodne i zajmujące niewiele miejsca maty puzle to wyjątkowo prosty sposób na przygotowanie podłogi w salach gimnastycznych i klubach sportowych na potrzeby sportów walki. Dzięki kształtowi puzzli mogą być składane do dowolnego rozmiaru i powiększane zależnie od potrzeb. Maty do sportów walki w formie puzzli wykonane są z lekkiej, miękkiej pianki i pozwalają na szybkie wyłożenie sali odpowiednim podłożem, a następnie jego demontaż po zakończeniu treningu.

Kolorowe maty puzle do karate

Maty puzzlowe mogą różnić się między sobą grubością i wykończeniem powierzchni, dopasowanym do konkretnego sportu walki czy rodzaju treningu. Cieńsze maty o grubości 2-2,5 cm sprawdzają się w profesjonalnym treningu sportów i sztuk walki takich jak karate, taekwondo i kickboxing, a także do gimnastyki i aerobiku. Maty do sportów walki o grubości 4 cm i więcej zapewnią lepszą amortyzację podczas upadków, dlatego lepiej sprawdzą się podczas treningu rzutów i upadków w aikido, bjj, judo czy jujitsu.

Jak wybrać maty do sportów walki?

W pierwszej kolejności należy kierować się zalecaną grubością maty odpowiednią dla planowanych treningów. Maty puzle są na tyle kompaktowe, by z łatwością schować je i wymienić na grubsze bądź cieńsze przygotowując się do innego rodzaju treningu. Wybierając maty do sportów walki zwróć także uwagę na powierzchnię gąbki – te dobrej jakości posiadają powierzchnię antypoślizgową, z drobnymi wypustkami zapewniającymi lepszy chwyt i stabilność stopy.