Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie

Rękawice MMA i bokserskie to zdecydowanie najbardziej charakterystyczny element wyposażenia zawodników w obrębie sztuk walki. Specjalnie przygotowane, amortyzujące uderzenia i pozwalające na wyprowadzenie precyzyjnych ciosów rękawice mają za zadanie chronić dłonie i nadgarstki zawodnika, jednocześnie pozwalając na wyprowadzenie właściwego ataku. Rękawice wykorzystywane są zarówno podczas oficjalnych spotkań, jak i treningów z workiem. Jak wybrać najlepsze?

Rękawice MMA i bokserskie – jak wybrać?

Dobrze dobrane rękawice chronią ręce podczas wymierzania ciosów przeciwnikowi lub workowi treningowemu, zabezpieczając je przede wszystkim przed ranami i rozcięciami jakie zdarzają się przy ciągłym uderzaniu pięścią w skórzany worek czy ciało przeciwnika. Rękawice MMA i bokserskie są dostępne w różnej wadze, przez co dopasowują się do potrzeb i możliwości zawodnika i nie stanowią dodatkowego, zbyt dużego obciążenia dla dłoni i nadgarstków.

Ważną zaletą rękawic MMA jest ich chwytność – choć z pozoru przypominają one rękawice bokserskie, w rzeczywistości posiadają bardziej otwartą wewnętrzną część dłoni ułatwiającą chwytanie. Są cieńsze i lżejsze niż rękawice bokserskie, choć w dalszym ciągu pozostają wypełnione pianką, by amortyzować siłę uderzenia i chronić dłonie przed urazami.

Rękawice MMA – sklep online

W ofercie sklepu Powerman Sport znajdziesz ofertę solidnie wykonanych rękawic MMA i bokserskich niezbędnych podczas treningu sportów walki. Rękawice wykonane są ze skóry naturalnej lub syntetycznej, wypełnione specjalną pianką amortyzującą ciosy i zapinane na solidny rzep, który gwarantuje utrzymanie rękawicy w prawidłowej pozycji bez ryzyka odpięcia się podczas walki.