Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Kolce lekkoatletyczne

Kolce lekkoatletyczne

Zacznijmy od tego, że kolce lekkoatletyczne nie są dla początkujących – jeśli o nich nie słyszałeś i jesteś na początku swojej biegowej przygody, to daj sobie czas. Jeśli jeszcze o nich nie słyszałeś, ale trenujesz bieganie od dłuższego czasu, być może czas się nimi zainteresować.

Buty z kolcami to coś, po co sięgają zawodowi biegacze oraz ci, którzy trenują dość intensywnie i „na poważnie” – osoby z nadwagą, starsze, o nikłym doświadczeniu mogą nabawić się po nich kontuzji. Jednak dla profesjonalistów i tych, co na bieganiu starli niejedne buty, jest to sposób na zintensyfikowanie wydajności i efektywności treningu i naprawdę solidne wzmocnienie swojej kondycji.

Co ci dadzą buty kolce lekkoatletyczne?

Przede wszystkim – przyczepność. Jeśli biegasz w zawodach crossowych i niestraszne ci offroadowe, trudne szlaki w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, kolce pozwolą ci uniknąć ślizgania się, utraty równowagi i niepewnego trzymania się gruntu. Wbijające się w ziemię kolce lekkoatletyczne po prostu trzymają cię przy ziemi. Oczywiście wymaga to innej techniki biegania, a także większej siły, by pracować na takim terenie.

Jeśli jednak biegasz po torze, asfalcie czy bieżni, buty kolce lekkoatletyczne również się sprawdzą, gwarantując twoim mięśniom solidny wysiłek – taki sposób biegania angażuje więcej partii mięśniowych, dlatego trening w kolcach jest dobry sposobem do poprawy swojej wydolności. To doskonały wybór do treningu szybkości, interwałowego, sprinterskiego.

W Powerman Sport znajdziecie buty kolce lekkoatletyczne do różnych podłoży – możecie kupić gotowe buty, a także same wymienniki, dostosowane do zróżnicowanych warunków treningu i waszych potrzeb.