Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Płotki lekkoatletyczne

Płotki lekkoatletyczne

Pierwsze próby skoków przez płotki bywają trudne i bolesne, a wypracowanie odpowiedniej taktyki szybkiego pokonywania przeszkód podczas biegu wymaga odrobiny czasu. Na potrzeby dzieci dopiero rozpoczynających swoją przygodę z dyscypliną, dobrym rozwiązaniem będą płotki lekkoatletyczne piankowe nie stwarzające żadnego zagrożenia przy uderzeniu czy potknięciu się o płotek.

Lekkie, ale stabilne płotki piankowe mogą być składane, by zajmowały jak najmniej miejsca w szkolnym składziku i rozstawiane na bieżni lub w sali sportowej podczas treningów lekkoatletycznych. Z czasem, wraz ze wzrostem umiejętności i nauką prawidłowej techniki, początkujący lekkoatleci powinni przejść do korzystania z klasycznych płotków lekkoatletycznych.

Płotki lekkoatletyczne treningowe

Stosowane podczas treningów i zawodów płotki lekkoatletyczne różnią się między sobą wysokością, dopasowaną na potrzeby kobiet i mężczyzn oraz młodszych zawodników. Ze względu na uniwersalne zastosowanie w szkołach i klubach sportowych, najczęściej kupowane modele posiadają regulację wysokości i możliwość ustawienia płotków zależnie od potrzeb zawodników. Najlepsze płotki lekkoatletyczne treningowe są stabilne, z przeciwwagą w nóżkach dzięki której bez problemu utrzymują swoją zadaną pozycję, ale mogą być też bez problemu przewrócone jeśli zawodnik przypadkowo się o nie potknie. Dla zachowania najwyższej jakości i trwałości płotków, warto wybierać te wykonywane z połączenia aluminium i stali, z poprzeczką z tworzywa sztucznego stanowiącego mniejsze zagrożenie dla zawodnika.

W naszym sklepie znajdziecie także płotki piłkarskie, dedykowane treningowi piłkarskiemu, a także płotki koordynacyjne samowstające, dedykowane dla lekcji wychowania fizycznego.