Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Płotki treningowe

Płotki treningowe

Płotki koordynacyjne samowstające są praktycznym uzupełnieniem treningu piłkarskiego, pozwalając na lepszą pracę nad sprawnością ruchową, koordynacją, taktyką, skocznością i przyspieszeniem. Możliwości wykorzystania niskich płotków treningowych są w piłce nożnej rozmaite, przez co na co dzień korzystają z nich zarówno początkujący zawodnicy i amatorzy gry, jak i profesjonalne, światowej sławy drużyny rozgrzewające się przed kolejnym ważnym meczem.

Płotki treningowe mogą być wykonane w formie wygiętej rurki stalowej, wyprofilowanej w taki sposób by płotek po przewróceniu miał szansę samodzielnie powrócić na prawidłową pozycję. W naszej ofercie dostępne są także zestawy wielofunkcyjne – pachołki z otworami oraz poprzeczka mogą posłużyć jako płotek koordynacyjny, a także jako klasyczny pachołek treningowy przy nauce wymijania i podawania piłki.

Płotek koordynacyjny samowstający – jak wykorzystać go w treningu?

Płotki treningowe stanowią podstawę wielu ćwiczeń na boisku piłkarskich, stanowiąc prostą do pokonania, ale jednocześnie stawiającą spore wyzwanie przeszkodę. Ze względu na ich niską konstrukcję, płotki mogą być wykorzystywane przy treningu skoczności i sprawności ruchowej stawów skokowych i kolanowych, w trakcie pracy nad przyspieszeniem, precyzją podań i strzelaniem goli, jako dodatkowe utrudnienie podczas slalomów z piłką, a także jako pomoc dla bramkarza trenującego szybkość reakcji i refleks podczas odbioru nadlatującej piłki. Warto pamiętać, że płotki koordynacyjne samowstające są różnej wysokości, którą należy dopasować do potrzeb trenujących zawodników.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie również dedykowane kategorie obejmujące płotki lekkoatletyczne oraz płotki treningowe piłkarskie.