Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Ławki gimnastyczne

Ławki gimnastyczne

Trudno wyobrazić sobie wyposażenie szkolnej sali sportowej bez ustawionych wzdłuż ściany drewnianych ławek treningowych. Ławki gimnastyczne do szkół służą nie tylko jako miejsce do siedzenia dla uczniów oczekujących na zajęcia wf-u, odpoczywających w trakcie przerwy w meczu czy dopingujących swoją drużynę. W wielu szkołach ławki znajdują zastosowanie także podczas rozgrzewki i ćwiczeń gimnastycznych, w tym ćwiczeń równowagi, wyskoków i koordynacji ruchów.

Ławka gimnastyczna do szkoły – najważniejsze cechy

Standardowe ławki treningowe dostępne są w dwóch rozmiarach – 2 i 3 metrów długości oraz około 25 cm szerokości. Mogą być wykonane całkowicie z drewna, z dodatkowymi nóżkami antypoślizgowymi zapewniającymi mniejszy poślizg ławeczki podczas wykonywania ćwiczeń lub z drewna ustawionego na metalowych nóżkach. Ze względów bezpieczeństwa, szkolne ławki gimnastyczne powinny być wykonane z solidnych materiałów zapewniających stabilną konstrukcję odporną na obciążenia podczas siedzenia, ale i korzystania z ławki w trakcie ćwiczeń.

Cechą dobrej jakości ławek gimnastycznych do szkoły są odpowiednio wykończone i zaokrąglone rogi drewnianej deski, zmniejszające ryzyko otarć, obić i kontuzji podczas biegu czy przeskakiwania przez ławkę.

Ławki treningowe i ławki gimnastyczne do szkół

Ciekawym elementem budowy większości ławek gimnastycznych drewnianych jest umieszczenie pod spodem drugiej, węższej deski, która po odwróceniu ławeczki do góry nogami służy jako równoważnia do treningów gimnastycznych. W przypadku szkolnych sal gimnastycznych lub siłowni, na których nie ma możliwości zastosowania tradycyjnej belki równoważnej, ławeczki ułatwią prowadzenie treningów gimnastycznych dla początkujących i pracę nad utrzymaniem równowagi na belce szerokości 10 cm. W sprzedaży posiadamy przystosowane do zajęć gimnastycznych ławki treningowe marki POLSPORT, cieszące się najwyższym uznaniem w kategorii profesjonalnych szkolnych ławek gimnastycznych dla dzieci.