Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Szachy

Szachy

Choć wiele osób może to dziwić, szachy należą do dyscyplin sportowych i są nawet rozgrywką olimpijską. Są także bardzo starą grą, bo pierwsze wzmianki o nich pojawiają się już w VI wieku naszej ery, a więc 1400 lat temu. Oczywiście nie mogło ich zabraknąć w ofercie Powerman Sport.

Oferujemy w naszym asortymencie figury szachowe drewniane, cechujące się wysoką trwałością oraz estetyką wykonania. W sklepie można znaleźć także zestawy – deska szachowa składana wraz z kompletem figur, ale również osobno same figury i same plansze. Figury szachowe drewniane cenionej marki Staunton dostępne są w różnych wariantach. Polecamy również szachy firmy Węgiel, w tym szachy królewskie.

Do nauki gry proponujemy wybrać szachy szkolne, o prostszym wykonaniu, ułatwiającym naukę funkcji poszczególnych figur, a także szachy turniejowe, wykonane z większą estetyką, do reprezentowania szkoły czy klubu na prestiżowych zawodach.

Szachy turniejowe

Aby rozgrywać turnieje szachowe niezbędne są nie tylko figury, ale również odpowiednie akcesoria. W Powerman Sport znaleźć można zegary szachowe a także szachy turniejowe, dostępne w kilku wariantach. Eleganckie, czytelne deski szachowe i pięknie wykonane, trwałe figury pozwolą na rozegranie wielu partii dostarczających emocji zarówno graczom, jak i obserwatorom.

Figury szachowe podbijane są filcem, by zapobiec obtłuczeniom i ułatwić przesuwanie ich po planszy. Plansze są intarsjowane, co jeszcze zwiększa ich estetykę.