Filtruj według
Cena
Producenci
Rozmiar
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Stabilizatory stawów ● Ortezy

Stabilizatory stawów ● Ortezy

Wielu sportowców boryka się ze skutkami dawnych czy świeżych kontuzji - wspierającą rolę w okresie rekonwalescencji odgrywają ortezy i stabilizatory stawów, które pozwalają kontynuować trening. W naszym sklepie znajdziesz elastyczne ściągacze i ortezy oraz stabilizatory stawów, przede wszystkim stawu kolanowego. Stabilizator kolana sportowy kojarzony jest na ogół z kontuzją i rehabilitacją. Tymczasem okazuje się, że może być przydatny nie tylko wtedy. W jakich sytuacjach warto zastosować elastyczny ściągacz odzieżowy?

Orteza na kolano sportowa – kiedy warto ją zastosować?

Wyróżniamy dwie główne sytuacje, w których warto zastosować stabilizator na nogę. W pierwszym przypadku jest on zakładany profilaktycznie, szczególnie w przypadku osób szczególnie narażonych na powstawanie urazów, lub borykających się z nawracającymi kontuzjami. Drugi przypadek to już wsparcie kolana po wystąpieniu uszkodzenia. Stabilizator ma wówczas za zadanie chronić kolano przed pogłębieniem kontuzji i zapewnić mięśniom i więzadłom warunki do regeneracji, przejmując na pewien czas ich funkcje. Stabilizatory, zależnie od modelu, mają za zadanie całkowicie lub częściowo unieruchomić kolano, zatem to, czy chodzenie w nich będzie możliwe, zależy od wybranego modelu i rodzaju kontuzji. Warto również zadbać o odpowiednie wyposażenie apteczki

Stabilizator na kolano dla dziecka – kiedy warto go rozważyć?

Oprócz sytuacji, w których zastosowanie stabilizatora jest absolutnie niezbędne, warto rozważyć dobrej ortezy na kolano dla dzieci nawet profilaktycznie. Maluchy są wyjątkowo ruchliwe, a przy tym często nieostrożne i dopiero rozwijają prawidłową koordynację – stabilizator pomoże uchronić je przed przykrymi następstwami codziennych sportów i zabaw.