Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Siatki ● Piłkochwyty na hale i boiska

Siatki ● Piłkochwyty na hale i boiska

Mecz piłkarski nie może odbyć się bez bramek, a te, by najlepiej spełniały swoją rolę powinny być pokryte specjalną siatką chwytającą piłkę trafioną do bramki. W ofercie naszego sklepu pojawiają się różnego rodzaju siatki na bramkę do piłki nożnej oraz piłki ręcznej, a także praktyczne piłkochwyty na boiska wykorzystywane jako substytut siatki lub siatka ochronna. Wybór siatki lub piłkochwytu należy uzależnić przede wszystkim od materiału wykonania – aby złapać piłkę lecącą z dużą prędkością, siatka musi być wytrzymała, odporna na przedarcia i przystosowana do użytku zarówno wewnątrz hal sportowych, jak i na zewnętrznych boiskach.

Piłkochwyty na boiska

Specjalną odmianą siatek do zastosowania na boiskach są tzw. piłkochwyty, które mogą posłużyć zarówno jako siatka naciągnięta na bramkę, jak i zabezpieczenie boiska przed wypadnięciem piłki poza jego teren. Szczególnie często wykorzystywane na orlikach i boiskach szkolnych, piłkochwyty mogą być rozciągnięte na słupkach pomiędzy boiskami lub ponad boiskiem, tak by w razie wysokiego wyrzucenia lub wykopania piłki wyeliminować ryzyko ucieczki piłki poza obszar boiska i stwarzania zagrożenia dla innych.

Poszczególne siatki i piłkochwyty na boiska będą różniły się między sobą grubością sznurków, materiałem wykonania oraz wielkością. Standardowe piłkochwyty są najbardziej uniwersalne – nie posiadają wymiarów pod określony rozmiar bramki, dzięki czemu mogą być dopasowane do każdego otworu i wolnej przestrzeni. W przypadku siatek dedykowanych do piłki nożnej czy ręcznej, wymiary siatki należy dostosować do głębokości samej bramki.