Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Ćwiczenia równowagi

Ćwiczenia równowagi

Ścieżka do równowagi może być stosowana na zajęciach rehabilitacyjnych dla dzieci, a także w przedszkolach, szkołach czy jako element wyposażenia pokoju do zabaw w domu. Zbudowana z kilkunastu łączących się ze sobą elementów ścieżka do równowagi może przybierać różne kształty, ale służy jednemu celowi – poruszanie się po niej wymaga koordynacji i trenuje utrzymanie równowagi, nad którym warto pracować od najmłodszych lat.

Zastosowanie ścieżki do równowagi

Ścieżki do równowagi, półkule sensoryczne, kamienie i łączniki do ścieżek to sposób na wprowadzenie ćwiczeń równoważnych podczas zabawy z dziećmi. Na ścieżkę składają się elementy o wypukłej powierzchni, na których nie da się ustawić pełnej stopy – aby pokonać ścieżkę trzeba utrzymywać równowagę jak przy spacerze po linie. Na elementach ścieżek do równowagi dla dzieci stosuje się specjalną powierzchnię antypoślizgową, by zapobiec upadkom.

Dostępne w naszym sklepie zestawy ścieżek do równowagi, a także elementy którymi można wzbogacić zajęcia z koordynacji ruchów (np. dyski do balansowania, półkule sensoryczne czy platformy równoważne) mogą być stosowane podczas zajęć rehabilitacyjnych, rozwojowych oraz przedszkolnych i szkolnych zajęć wf-u.