Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Piłki lekarskie

Piłki lekarskie

Piłki lekarskie do zajęć wf to pierwsze, co przychodzi na myśl w kategorii ciężkich, pokrytych skórą piłek. Zdecydowanie trudniejsze do uniesienia czy rzucenia niż piłki do siatkówki czy koszykówki, piłki lekarskie są wyjątkowo praktycznym dodatkiem do treningów crossfit, treningów siłowych i treningów kondycji. Wykorzystywane w szkołach podczas zajęć wf-u pozwalają urozmaicić rozgrzewkę i pracować nad rozwojem wszystkich grup mięśniowych.

Piłki lekarskie do szkoły

Zdecydowanie najpopularniejszym wariantem ćwiczenia z piłką lekarską w szkole jest rzut piłką do przodu oraz do tyłu. Rzuty pozwalają pracować nad siłą wyrzutu, ale mogą przydać się także w trakcie rozgrzewki i innych ćwiczeń poprawiających kondycję i wytrzymałość. Piłkę lekarską do szkoły można wykorzystać podczas wyskoków, brzuszków, wykroków i przysiadów, a nawet do wykonywania pompek. W przypadku ograniczonego wyposażenia sali gimnastycznej bądź szkolnej siłowni, piłka lekarska może zastąpić podczas ćwiczeń różnego rodzaju obciążenia, np. kettle.

Piłki lekarskie do zajęć wf

Piłki lekarskie dostępne są w różnych wariantach ciężarów. W szkolnej sali gimnastycznej powinny znaleźć się zarówno piłki 1,2 i 3 kilogramowe, jak i cięższe, 4,5 i 6 kilogramowe przydatne w treningu dla młodzieży oraz młodych zawodników trenujących do różnych dyscyplin sportowych także poza zajęciami wf.

Dostępne w naszym sklepie piłki lekarskie są wykonane ze skóry, a także z wygodnej, miękkiej gumy ułatwiającej wykonywanie niektórych ćwiczeń z piłką. Ze względu na nieco spłaszczony kształt, piłka lekarska jest o wiele łatwiejsza w trzymaniu w dłoniach niż piłki wykorzystywane do gier zespołowych. W ofercie posiadamy także ciężkie piłki 8 i 10 kilogramowe dla większego obciążenia podczas treningu.