Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Pozostałe sporty drużynowe

Pozostałe sporty drużynowe

Jedną z największych zalet współczesnych gier zespołowych jest ich ogromna różnorodność, dzięki której każdy ma szansę znaleźć dyscyplinę odpowiednią dla siebie. Poza piłką nożną, siatkówką, koszykówką czy hokejem istnieje wiele ciekawych gier drużynowych, do których akcesoria znajdziesz w sklepie Powerman.

Lacrosse – kanadyjski sport narodowy

Lacrosse to ciekawy sport zespołowy, który w Kanadzie traktowany jest jako sport narodowy. Rozgrywany na hali lacrosse odbywa się w drużynach, gdzie zawodnicy z pomocą specjalnej rakiety do lacrosse rzucają piłką w bramkę przeciwnika. Drużyny liczą zwykle po 10 zawodników, a cały mecz trwa 60 minut. Trójkątny kształt rakiety do lacrosse z siatką pozwalającą na łapanie gumowej piłki został zaprojektowany tak, by zoptymalizować możliwości rzutu i celność zawodników w trakcie rozgrywki.

Tchoukball – ciekawa forma piłki ręcznej

Tchoukball przypomina rozgrywką piłkę ręczną, choć w praktyce jest bezkontaktową grą zespołową polegającą na rzucaniu piłką w sepcjalną siatkę naciągniętą na bramkę. Gra zabrania bezpośredniego kontaktu zawodników, co jest ciekawą odmianą od typowych gier zespołowych. Trenażer treningowy służący także jako bramka do tchoukballa to wyjątkowo praktyczny dodatek dla osób chcących poprawić elementy techniczne w grze w piłkę nożną, siatkówkę lub piłkę ręczną. Mocno naciągnięta na konstrukcji trenażera siatka odbija rzucone w jej kierunku piłki, kierując je w różnych kierunkach. Trenażer treningowy może posłużyć do treningu refleksu, kontroli przyjęcia piłki oraz samodzielnego treningu zagrywek, trafiania do celu czy rzutów.