Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Skrzynie ● Kozły ● Odskocznie

Skrzynie ● Kozły ● Odskocznie

Trening gimnastyczny jest ważną częścią szkolnych zajęć wychowania fizycznego. Zajęcia w formie skoków przez kozła lub skrzynię gimnastyczną pozwalają na całościowe wzmocnienie organizmu, trening wybicia, zręczności i gibkości. Choć wielu uczniów nie przepada za tą formą ćwiczeń, ich wdrożenie w zajęcia w-f jest niezwykle ważnym elementem rozwoju fizycznego młodych ludzi. Warto więc, by uczniowie mieli okazję ćwiczyć na sprawdzonym, wysokiej jakości sprzęcie

Skrzynia gimnastyczna z wózkiem

Skrzynia gimnastyczna jest nieodłącznym elementem wyposażenia szkolnej sali gimnastycznej, ale i każdej sali treningowej z możliwością treningu gimnastycznego. Można wykorzystać ją w torze przeszkód, jako kolejną stację ćwiczeń lub samodzielne narzędzie do treningu wyskoków i gibkości. Skrzynia gimnastyczna z wózkiem ułatwia transportowanie jej w obrębie sali gimnastycznej i chowanie do składziku po zakończonych zajęciach, a dodatkowo, jak większość modeli posiada zdejmowane elementy umożliwiające obniżenie skrzyni do żądanej wysokości.

Kozioł gimnastyczny do ćwiczeń

Kozioł do ćwiczeń, podobnie jak skrzynia gimnastyczna, może służyć do treningu skoków i jest jednym z podstawowych elementów w gimnastyce sportowej. Przeskoki przez kozła są standardowym zajęciem na szkolnych zajęciach w-fu, ale także ćwiczeniem pozwalającym na wprowadzanie z biegiem czasu różnego rodzaju akrobacji i fikołków urozmaicających i podnoszących stopień trudności ćwiczenia.

Odskocznia gimnastyczna marki Polsport

Aby korzystać z kozła prawidłowo potrzebna będzie oczywiście odskocznia gimnastyczna. Polsport to firma produkująca jedne z najlepszych na rynku odskoczni gimnastycznych, gwarantujących dobry moment wybicia i możliwość nabrania wysokości podczas skoku przez kozła lub skrzynię. Odskocznie gimnastyczne można podzielić na modele treningowe i wyczynowe – te pierwsze, stosowane w szkołach, zawierają dodatkowe sprężyny zwiększające szybkość i energię wybicia. Podczas zawodów gimnastycznych stosuje się odskocznie bez sprężyn.