Oszczepy lekkoatletyczne

Oszczepy lekkoatletyczne

Pokazuje 1-13 do 13 przedmiotów

Aktywne filtry

Rzut oszczepem to kolejna klasyczna dyscyplina lekkoatletyczna, której historia sięga czasów starożytnych. Choć pierwszy oszczep lekkoatletyczny był prawdopodobnie wykonany z drewna, te współczesne produkuje się z metalu gwarantującego lekkość materiału, a jednocześnie dobrą dynamikę oszczepu podczas lotu. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje oszczepów lekkoatletycznych dopasowane do potrzeb młodych adeptów rzutu oszczepem, jak i zawodników trenujących przed kolejną rywalizacją.

Jak wybrać dobry oszczep lekkoatletyczny?

Dostępne w naszej ofercie oszczepy różnią się między sobą wagą oraz materiałem wykonania, co pozwala lepiej dopasować je do potrzeb młodych lekkoatletów, pań, panów, a także na okres treningu i zawodów. W warunkach szkolnych dobrze sprawdzają się oszczepy lekkoatletyczne treningowe, wykonane ze stopu duraluminium z grotem stalowym lub w całości z aluminium. Waga oszczepów może wahać się pomiędzy 300 a 800 g – te najcięższe wykorzystywane są przez seniorów podczas oficjalnych zawodów lekkoatletycznych.

Ciekawą propozycją dla małych dzieci, które wyrażają zainteresowanie lekkoatletyką są piankowe oszczepy szkolne, które mogą służyć do początkowych treningów chwytu i rzutu oszczepem, a także do zabawy. Lekkie i bezpieczne, nie będą stanowiły zagrożenia w rękach małych dzieci, a jednocześnie pozwolą na wykonywanie pierwszych lekkich rzutów w dal. Dostępne w naszej ofercie oszczepy lekkoatletyczne zostały wykonane przez własną markę Powerman Sport lub przez markę Polanik, dostarczającą oszczepy profesjonalne także na oficjalne zawody lekkoatletyczne.

Zobacz także: kule lekkoatletyczne