Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Oszczepy lekkoatletyczne

Oszczepy lekkoatletyczne

Rzut oszczepem to kolejna klasyczna dyscyplina lekkoatletyczna, której historia sięga czasów starożytnych. Choć pierwszy oszczep lekkoatletyczny był prawdopodobnie wykonany z drewna, te współczesne produkuje się z metalu gwarantującego lekkość materiału, a jednocześnie dobrą dynamikę oszczepu podczas lotu. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje oszczepów lekkoatletycznych dopasowane do potrzeb młodych adeptów rzutu oszczepem, jak i zawodników trenujących przed kolejną rywalizacją.

Jak wybrać dobry oszczep lekkoatletyczny?

Dostępne w naszej ofercie oszczepy różnią się między sobą wagą oraz materiałem wykonania, co pozwala lepiej dopasować je do potrzeb młodych lekkoatletów, pań, panów, a także na okres treningu i zawodów. W warunkach szkolnych dobrze sprawdzają się oszczepy lekkoatletyczne treningowe, wykonane ze stopu duraluminium z grotem stalowym lub w całości z aluminium. Waga oszczepów może wahać się pomiędzy 300 a 800 g – te najcięższe wykorzystywane są przez seniorów podczas oficjalnych zawodów lekkoatletycznych.

Ciekawą propozycją dla małych dzieci, które wyrażają zainteresowanie lekkoatletyką są piankowe oszczepy szkolne, które mogą służyć do początkowych treningów chwytu i rzutu oszczepem, a także do zabawy. Lekkie i bezpieczne, nie będą stanowiły zagrożenia w rękach małych dzieci, a jednocześnie pozwolą na wykonywanie pierwszych lekkich rzutów w dal. Dostępne w naszej ofercie oszczepy lekkoatletyczne zostały wykonane przez własną markę Powerman Sport lub przez markę Polanik, dostarczającą oszczepy profesjonalne także na oficjalne zawody lekkoatletyczne.

Zobacz także: kule lekkoatletyczne