Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Bloki startowe

Bloki startowe

Bloki startowe są nieodłącznym elementem skutecznego treningu lekkoatletycznego dla amatorów i zawodników przygotowujących się do startów w biegach na stadionie. Bloki startowe treningowe przydadzą się zarówno do nauki i treningu dynamicznych startów, jak i doskonalenia techniki biegu i poprawy czasów na określonym dystansie. W naszym sklepie oferujemy najwyższej jakości sprzęt sportowy dopasowany do potrzeb zajęć ruchowych w szkole, ale i amatorskich oraz profesjonalnych treningów lekkoatletycznych.

Blok startowy treningowy – jaki model wybrać?

Z uwagi na różnorodne potrzeby i możliwości treningowe amatorów, profesjonalnych zawodników, dzieci w wieku szkolnym i młodych adeptów lekkoatletyki, w naszym sklepie przygotowaliśmy zróżnicowaną ofertę wysokiej jakości bloków startowych treningowych. Najprostsze, lekkie bloki startowe gumowe będą odpowiednie do użytku w salach sportowych i gimnastycznych, gdzie zostaną zamontowane tymczasowo na potrzeby pojedynczych treningów. Bloki tego typu nie gwarantują takiego samego wybicia jak standardowe bloki startowe, ale pozwalają ćwiczyć technikę przybierania pozycji startowej, ustawienie stopy i wybijanie się z bloku podczas startów. Wykonane z antypoślizgowej gumy i stabilnego, żebrowanego spodu nie przemieszczają się po podłodze i zapewniają stabilność bloku podczas startu.

Obok bloków gumowych, w naszej ofercie znajdziesz standardowe bloki startowe treningowe na stalowej konstrukcji z możliwością montażu na żwirze lub tartanie, ze specjalnymi szpilkami i kolcami mocującymi i stabilizującymi. Bloki posiadają kilka stopni regulacji kąta nachylenia oraz zakresu ustawienia oparcia pod stopy.

Interesują cię biegi lekkoatletyczne? Sprawdź także dostępne w naszym sklepie buty biegowe!