Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Siatki do tenisa stołowego

Siatki do tenisa stołowego

Tenis stołowy przypomina miniaturową wersję tenisa ziemnego, rozgrywaną w dwie lub cztery osoby przy specjalnie przygotowanym stole przedzielonym siatką. Potocznie nazywany również ping-pongiem, tenis stołowy jest niezwykle popularną dyscypliną w krajach azjatyckich, ale także w Europie i na całym świecie. Rozgrywane na poziomie zawodowym turnieje, w tym najważniejszy turniej olimpijski wzbudzają wiele emocji i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Aby zacząć trenować wystarczą rakietki, stół oraz siatka do stołu tenisowego.

Siatka do tenisa stołowego – jaką wybrać?

Dobrej jakości siatka do tenisa stołowego powinna być wykonana z trwałego materiału, który po odpowiednim naciągnięciu na słupkach zapewni stabilną, wytrzymałą na uderzenia i rozciąganie siatkę. Ważne jest, by w przypadku stołów tenisowych znajdujących się na zewnątrz, wykorzystana siatka do tenisa stołowego była odporna na warunki atmosferyczne, w tym deszcz oraz duże nasłonecznienie. Bez względu na to, czy grasz amatorsko czy trenujesz do zawodów, siatka na stole do tenisa powinna być zawsze odpowiednio naciągnięta i odporna na szybkie zużycie.

Stoły do ping-ponga posiadają uniwersalne wymiary, do których dostosowywane są siatki renomowanych producentów. W zestawie dostępne są także uchwyty na siatkę, które należy zamontować do stołu z pomocą śrub lub zacisków. Niektóre siatki posiadają specjalny mechanizm zwijający i rozciągający, dzięki którym zachowują swoją elastyczność i siłę naciągu na dłużej.