Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Frisbee

Frisbee

Frisbee to jeden z lepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, niezależnie od tego czy spotykasz się z małą czy dużą grupą znajomych. Lekki plastikowy dysk wykorzystywany w grach i zabawach z frisbee może mieć różną wielkość, wagę czy grubość chwytu, co wpłynie bezpośrednio na wygodę i technikę rzucania. Frisbee to nie tylko dobra rozrywka ogrodowa – to sport, w którym dobrze dobrany sprzęt i technika rzutu mają znaczenie.

Frisbee sportowe

Frisbee jako sport narodziło się w latach 50. XX wieku. Plastikowe dyski, którymi rzuca się podczas rozgrywki tworzone są tak, by zachowywały najwyższy poziom aerodynamiki i przy odpowiedniej technice rzutu mogły przemieszczać się nawet kilkadziesiąt metrów w powietrzu. Rzuty frisbee wymagają pracy nad techniką chwytu i wyrzutu – precyzyjne rzucanie nie jest tak łatwe, jak może się wydawać.

Specjaliści frisbee wyróżniają kilka gier skupiających się na rzucaniu dysku – można rzucać nim pomiędzy sobą, ale też podrzucać by wykonywać rotacje i tricki, grać we frisbee jak w siatkówkę czy piłkę ręczną, a nawet zabawić się dyskiem wraz z psem.

Frisbee dla dzieci

Lżejsze, mniejsze dyski frisbee dla dzieci mogą być dobrym wprowadzeniem do sportu, ale i rozrywką dla całej rodziny zabieraną na ogród, na plażę czy do parku. Wykonane z lekkiego plastiku i odpowiednio wyważone dyski są przygotowywane z myślą o najmłodszych graczach frisbee. Dostępne w naszym sklepie frisbee dla dzieci pojawiają się w wielu wariantach kolorystycznych i wagowych oraz różnych rozmiarach.