Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Kule lekkoatletyczne

Kule lekkoatletyczne

Pchnięcie kulą jest klasyczną, ale niezwykle wymagającą dyscypliną lekkoatletyczną. Waga stalowej kuli w połączeniu z odpowiednią techniką i formą pchnięcia pozwala na wyrzut kuli na odpowiednią odległość, ale początki treningów bywają naprawdę trudne i łatwo tu o kontuzję. Dobrej jakości kula lekkoatletyczna stalowa powinna być właściwie wyważona, perfekcyjne leżeć w dłoni i nie wyślizgiwać się z niej podczas rzutu. W sklepie Powerman Sport znajdziesz profesjonalne kule treningowe o wadze od 3 do 7,26 kilograma.

Kula lekkoatletyczna stalowa – jak wybrać odpowiednią?

Najważniejszym elementem pchania kulą jest technika wymagająca wypchnięcia kuli lekkoatletycznej jednorącz, bez wykroczenia poza wyznaczony obszar koła. Pierwsze treningi w pchnięciu kulą mogą odbywać się na nieco lżejszych modelach, pozwalając na pracę nad odpowiednim ułożeniem dłoni, barków, tułowia i nóg. Kobiety stosują kule lekkoatletyczne stalowe o wadze 4 kg, natomiast mężczyźni używają kul cięższych, o wadze 7,26 kg. W sprzedaży pojawiają się także kule dla młodszych zawodników, ważące 5 lub 6 kg.

Dobrej jakości kula lekkoatletyczna powinna być wykonana ze stali i pokryta specjalnym lakierem proszkowym, który zabezpiecza powierzchnię kuli przed korozją i uszkodzeniami, a jednocześnie poprawia jakość chwytu i eliminuje efekt wyślizgiwania się kuli z dłoni. Jeśli trenujesz w hali sportowej i nie masz możliwości korzystania z ciężkiej, twardej kuli stalowej, dobrą alternatywą na okres treningu są kule lekkoatletyczne z tworzywa sztucznego.

Sprawdź także: dysk lekkoatletyczny