Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Woreczki ● Szarfy gimnastyczne

Woreczki ● Szarfy gimnastyczne

Szarfy gimnastyczne znajdują zastosowanie na szkolnych zajęciach wf-u jako element ćwiczeń gimnastycznych, gier zespołowych, pracy w grupach oraz zajęć integracyjnych. Wykonane z wytrzymałego, kolorowego materiału mogą posłużyć do dzielenia się na drużyny, ale także bezpośrednio do ćwiczeń.

Szarfy gimnastyczne w szkole

Urozmaicenie ćwiczeń podczas szkolnych zajęć wf czy zajęć gimnastycznych z dziećmi w przedszkolu to najlepszy sposób na to, by zachęcić młodzież do aktywności fizycznej. Szarfy gimnastyczne to jeden z łatwiejszych sposobów na wzbogacenie ćwiczeń – dostępne w praktycznych zestawach wielokolorowe szarfy mogą posłużyć do rozciągania, jako element treningu mięśni, pracy w parach i grupach, np. do przeciągania się, a także do zajęć zręcznościowych.

Szarfy gimnastyczne można rozłożyć na podłodze, tworząc z nich tor przeszkód lub połączyć szarfami rozstawione słupki, by stworzyć niskie barierki do przeskakiwania. Dzieci mogą przechodzić przez szarfę, w trakcie wyścigu przeciągając ją od dołu do góry. Szarfy można wykorzystać także do gier zespołowych, zamieniając tradycyjną grę w ganianego na grę w ogonki, w której drużyny odbierają sobie szarfy aż jedna z drużyn zdobędzie wszystkie.

Dla starszych dzieci zainteresowanych gimnastyką akrobatyczną szarfy do ćwiczeń gimnastycznych mogą być doskonałym wstępem do ćwiczeń zręczności, gibkości, szybkości i precyzji wykonywanych ruchów.

Dostępne w naszej ofercie woreczki gimnastyczne to dobry wybór na przygotowanie zajęć wstępnych sztafety, ale także na trening zręczności, chwytania, rzucania do celu - ile pomysłów, tyle możliwości realizacji. Miękkie kolorowe woreczki wypełnione granulatem sprawdzą się w zabawach przedszkolnych, na gimnastyce korekcyjnej czy w niższych klasach szkoły podstawowej, nie tylko w zajęciach sportowych.