Gryfy ● Stojaki do sztang

Gryfy ● Stojaki do sztang

Pokazuje 1-15 do 30 przedmiotów

Aktywne filtry

Gryf olimpijski

Osoby zainteresowane treningiem siłowym, efektywnym rozwojem swojego ciała i wzmacnianiem mięśni, na siłowniach często wybierają właśnie sztangę Gryf olimpijski, czyli drążek, może służyć do wyciskania na klatę czy na barki, ale również do przysiadów. Założone na gryf obciążenia pozwalają stopniowo zwiększać podnoszony ciężar i dostosowywać intensywność wykonywanych ćwiczeń do możliwości i oczekiwań ćwiczącego. 

Gryf ma tę zaletę, że w mniejszym stopniu obciąża nadgarstki, dlatego jest bezpiecznym sposobem ćwiczeń dla osób, które dopiero zaczynają pracę nad swoim ciałem.

W naszym sklepie znajdziecie zarówno gryfy proste, jak i łamane:

  • gryf olimpijski prosty polecany jest przede wszystkim w treningu mięśni klatki piersiowej - martwe ciągi, podrzucanie, zarzucanie z tym rodzajem sztangi zapewniają jednolitą pracę mięśni
  • gryf olimpijski łamany - charakterystyczny "wygięty" kształt zapewnia możliwość większego, zróżnicowanego rozwoju mięśni; sprawdza się w ćwiczeniach bicepsów i tricepsów

W naszym sklepie znajdziecie gryfy o różnych średnicach, wykonane z materiałów zapewniających pewny chwyt, odpornych na zarysowanie przez talerze do sztangi olimpijskiej.

Stojaki do sztang

Aby w miejscu treningu zadbać o porządek i bezpieczeństwo warto wybrać dobrej jakości stojaki do sztang - pozwalają one również na odpowiednie przechowywanie sprzętu, bez ryzyka uszkodzeń gryfów przy odkładaniu.