Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Dyski lekkoatletyczne

Dyski lekkoatletyczne

Dyski lekkoatletyczne dostępne w naszym sklepie to profesjonalny sprzęt przystosowany do treningu oraz zawodów w rzucie dyskiem. Jako jedna z klasycznych dyscyplin sportowych w obrębie lekkoatletyki, rzut dyskiem wymaga wieloletniego treningu i ciągłego doskonalenia techniki rzutu – zawodnicy z roku na rok biją kolejne rekordy, ustawiając poprzeczkę dla początkujących zawodników jeszcze wyżej.

Korzystając z wysokiej jakości dysków lekkoatletycznych już od początku swojej kariery i stawiając na solidny, regularny trening w kole masz większe szanse na odniesienie sukcesu w swojej dyscyplinie.

Dysk lekkoatletyczny – jak rzucać prawidłowo?

Rzut dyskiem polega na wyrzucaniu z koła o średnicy 2,5 metrów specjalnego dysku lekkoatletycznego i osiągnięciu jak najlepszej odległości rzutu trafionej w obrębie specjalnie wyznaczonego pola w kształcie wycinka koła. Rekordowe rzuty dyskiem lekkoatletycznym potrafią być naprawdę długie – rekordziści osiągali odległości powyżej 71, a nawet 74 metrów, przypisując takie wyniki wieloletniemu treningowi, odpowiedniej technice chwytu oraz ciągłej pracy nad rzutami.

Wybierając dysk lekkoatletyczny należy zadbać o technikę wyrzutu, precyzję oraz siłę ręki. Obecnie dyski ważą od 1 do 2 kilogramów i są stosowane zarówno w konkurencjach kobiet, jak i mężczyzn, wśród juniorów i seniorów. Przy takiej wadze warto już podczas treningów dostosowywać swoją technikę i styl rzutu do określonego obciążenia i trenować z dyskiem najbardziej zbliżonym do tego wykorzystywanego podczas zawodów. W naszym sklepie znajdziesz dyski lekkoatletyczne z twardej gumy lub tworzywa sztucznego z domieszką włókna szklanego.

Sprawdź także: oszczep lekkoatletyczny