Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Rakiety do tenisa

Rakiety do tenisa

Tenis ziemny od zawsze należał do sportów eleganckich, wyższej klasy, popularnych wśród światowych elit i zawsze przyciągających uwagę najważniejszych osobistości świata. Sami zawodowi tenisiści, docierając na szczyt rankingu, często stają się jednymi z najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Każdy musiał gdzieś jednak zacząć, a u doświadczonych zawodników kariery tenisowe mają swoje początki w wieku 3-4 lat, kiedy to jako dzieci po raz pierwszy wzięli do ręki rakietki do tenisa.

Rakiety tenisowe dla początkujących – jak wybrać?

Rakieta tenisowa to podstawowy elementy wyposażenia tenisisty, dlatego jej wybór nie może być zupełnie przypadkowy. Dostępne na rynku profesjonalne rakiety do tenisa ziemnego różnią się między sobą wielkością i ciężarem, dzięki czemu można dopasować je do preferencji i stylu gry zawodnika. Dobre rakietki do tenisa są odpowiednio wyważone, ze środkiem ciężkości umieszczonym:

  • w głowie rakiety (idealne do treningu manewrów rakietą),
  • w środkowej części rakiety (modele uniwersalne)
  • z cięższą rączką, pozwalającą na nieco silniejsze uderzenia piłki.

Wybierając rakietę tenisową zwróć uwagę na rozmiar rączki (0 lub 1 to rakiety dziecięce, a 5 to rakiety z najgrubszą rączką, dopasowaną do dużych dłoni). Ważny będzie także ciężar rakiety do tenisa – te lekkie, poniżej 270 g ułatwiają wykonywanie manewrów i wyczuwanie piłki, ale od ich obsługi potrzeba więcej siły. Ciężkie rakiety tenisowe z wagą powyżej 300 g pozwalają na mocne uderzenia, ale wymagają doświadczenia i siły, by utrzymać je w dobrej pozycji przez cały mecz.