Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Stojaki ● Poprzeczki

Stojaki ● Poprzeczki

Skoki wzwyż to jedna z dyscyplin, w których doskonała technika pozwala pobić rywali nawet o minimalną różnicę osiągniętego wyniku. Dlatego tak ważny jest trening tej umiejętności, wymagającej siły, gibkości, zwinności i szybkości. W naszym sklepie znajdziecie stojaki i poprzeczki do skoków wzwyż, przygotowane z myślą o potrzebach szkolnych i treningowych sal sportowych.

Stojaki i poprzeczki do skoków wzwyż

Stojaki do skoku wzwyż to konstrukcja podtrzymująca poprzeczkę. Są narażone na uderzenia, dlatego aby zapewniały dobrą stabilność zostały wypełnione balastem stabilizującym. Stojaki są lakierowane proszkowo, co zapewnia wysoką trwałość materiału i chroni przed odpryskiwaniem lakieru nawet wskutek uderzeń czy upadków. Stojaki do skoku wzwyż dostępne w ofercie Powerman Sport są przeznaczone do użytku zarówno na obiektach zamkniętych, jak i otwartych. Słupki dają możliwość zawieszenia poprzeczki w zakresie od 50 do 210 cm.

Stojaki do skoku wzwyż zapewniają stabilną pozycję poprzeczki podczas skoku oraz umożliwiają ustawienie jej na odpowiedniej wysokości. Wykonane ze stali i aluminium są wytrzymałe, a dzięki wypełnieniu balastem nie przewracają się podczas potrącenia poprzeczki przez zawodnika. Sama poprzeczka do skoku wzwyż powinna być lekka i giętka, tak by nie powodowała kontuzji w razie potrącenia jej przez zawodnika i by mogła swobodnie spaść ze stojaka nie uszkadzając zawodnika. Długość poprzeczek do skoku wzwyż może być różna – szkolne mają zwykle 3,5 metra długości, a treningowe i profesjonalne mogą być nieco szersze, do 4 metrów.

Poprzeczki do skoku wzwyż

W naszej ofercie posiadamy typowe szkolne poprzeczki do skoku wzwyż, jak i bardziej profesjonalny sprzęt na zawody. Poprzeczka przeznaczona na użytek szkół jest wykonana z gumy, z otuliną z pianki, dzięki czemu łatwiej uniknąć kontuzji u uczniów, którzy z pewnością nie raz zastosują nieprawidłową technikę, wpadając przy tym na poprzeczkę i ściągając ją ze sobą na materac. Rozciągliwa i elastyczna poprzeczka do skoku wzwyż sprawdzi się w takich przypadkach idealnie. 

Z kolei poprzeczka wykonana z włókna szklanego to profesjonalne akcesoria dla tych, którzy opanowali już technikę i szukają możliwości doskonalenia skoku wzwyż z zastosowaniem wysokiej jakości sprzętu, jaki stosuje się już na zawodach.

W obrębie materacy, zalecaną grubością zeskoków jest minimum 40-45 cm. Materac powinien być miękki, z siatkowymi odpowietrzeniami po bokach i miękką powierzchnią odporną na uszkodzenia, ale i nie powodującą urazów podczas upadku. Nie zaleca się zastępowania dużego, miękkiego materaca do skoków wzwyż kilkoma cieńszymi materacami gimnastycznymi, które pomimo wspólnej grubości nie zapewnią właściwej amortyzacji. Dla bezpieczeństwa zawodników zastosuj odpowiedni materac gimnastyczny.