Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Apteczki ● Torby medyczne ● Inne

Apteczki ● Torby medyczne ● Inne

Wypadki i kontuzje są naturalną częścią życia sportowca, zarówno amatora jak i profesjonalnych zawodników. Upadki, otarcia, przypadkowe uderzenia, rozcięcia skóry, ale też poważniejsze kontuzje zdarzają się w niektórych sportach na porządku dziennym i warto przygotować się na nie, mając pod ręką w pełni wyposażoną apteczkę sportową. Jeśli trenujesz samodzielnie, wystarczy że do plecaka sportowego wrzucisz kilka plastrów, bandaży, preparat do przemywania ran, opaskę uciskową i środek przeciwbólowy. Przygotowując apteczki sportowe dla całej drużyny lub na wyposażenie sali lub siłowni, warto postawić na nieco bardziej rozbudowane wyposażenie.

W ofercie Powerman sport znajdziesz praktyczne torby – apteczki sportowe, w których dzięki licznym przegródkom i kieszeniom skutecznie zorganizujesz zawartość podręcznej apteczki. Wnętrze dostępnych modeli torby posiada demontowalne przegródki, które możesz ustawić dowolnie w zależności od potrzeb, a także duże kieszenie boczne zapinane na rzep przeznaczone na akcesoria pierwszej potrzeby.

Apteczka sportowa posiada specjalne, płaskie przegródki na akcesoria medyczne – łatwo zmieścisz w niej blistry tabletek czy jednorazowe gazy i opatrunki. Torba powinna być wyposażona w pasek na ramię oraz sztywne uchwyty do przenoszenia, by łatwiej było dotrzeć z nią do kontuzjowanego zawodnika.

Apteczka sportowa – co powinno znaleźć się w środku?

Opatrunki, w tym plastry, bandaże i gaza, środek odkażający, maść z antybiotykiem, nożyczki, preparat przeciw owadom (jeśli trenujesz na świeżym powietrzu), a także środki przeciwbólowe, nawadniające elektrolity w proszku, opaska elastyczna, termometr. Warto pomyśleć także o zimnym okładzie i plastrach chłodzących, które mogą przydać się przy zwichnięciach i szybko rosnącej opuchliźnie. Okłady chłodzące i rozgrzewające maści, podstawowe remedium w wielu niegroźnych kontuzjach, znajdziecie w naszym sklepie w sekcji Wyposażenie apteczek.