Materace gimnastyczne

Materace gimnastyczne

Pokazuje 1-15 do 16 przedmiotów

Aktywne filtry

Materac gimnastyczny do szkoły powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej sali sportowej, w której odbywają się zajęcia w-fu. Materace do ćwiczeń gimnastycznych przydają się nie tylko podczas ćwiczenia przewrotów, fikołków, stania na głowie czy skoków przez kozła, ale także jako wsparcie i zabezpieczenie zdrowia dzieci biegających, grających w sporty zespołowe lub oczekujących poza boiskiem na swoją kolej gry. Porządny materac ma zabezpieczać przed upadkami i groźnymi kontuzjami, dlatego powinien być nie tylko odpowiednio miękki i amortyzujący, ale i trwały i odporny na uszkodzenia.

Materac gimnastyczny do szkoły

Materace gimnastyczne wykorzystywane są w szkołach podczas zajęć z akrobatyki, a także jako osłona na bramki, drewniane drabinki czy ławki w sytuacji, gdy nie można usunąć ich z sali i gdy mogą stanowić zagrożenie dla ćwiczących dzieci. Zależnie od planowanego zastosowania warto rozważyć zakup kilku materacy do ćwiczeń gimnastycznych, stawiając na różne grubości materaca oferujące nieco inny poziom asekuracji podczas upadku.

Cieńsze i nieco twardsze materace dobrze sprawdzą się przy ćwiczeniach gimnastycznych takich jak przewroty, fikołki czy stanie na rękach. Ich twardsza powierzchnia ułatwi zachowanie odpowiedniej formy i nie będzie nadmiernie uginała się pod ciężarem ciała. Grubsze materace zeskokowe służą przede wszystkim do asekuracji skoków i upadków podczas ćwiczeń na koźle lub poręczach, a także przy nauce skoku wzwyż.

Składane materace gimnastyczne dla dzieci

Dobrą opcją na małe sale gimnastyczne, na siłownię oraz do użytku domowego są składane materace do ćwiczeń gimnastycznych które po złożeniu będą ogrywały rolę mniejszego, grubszego materaca, a po rozłożeniu zapewnią większą przestrzeń amortyzacyjną w razie upadku.

Sprawdź także: maty puzzle do karate