Filtruj według
Cena
Producenci
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Drabinki gimnastyczne ● Drążki

Drabinki gimnastyczne ● Drążki

Trening z drabinką gimnastyczną drewnianą to jeden z najlepszych sposobów na włączenie rozciągania i wzmacniania mięśni do szkolnych zajęć wf-u. Wykorzystywane zarówno podczas zajęć z dziećmi, jak i z dorosłymi, drabinki gimnastyczne szkolne sprawdzają się w roli treningu rozgrzewkowego, jak i treningu właściwego, oferując możliwość wykonania bardzo różnorodnych i często wyjątkowo wymagających ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Drabinka gimnastyczna dla dzieci

Drewniana drabinka gimnastyczna jest częstym wyposażeniem szkolnych sal gimnastycznych, gdzie służy podczas zajęć wf-u do ćwiczeń na rozciąganie, wzmacnianie mięśni, wzmacnianie i ruchomość stawów, równowagę, ćwiczenia akrobacyjne, a także jako forma rehabilitacji i pracy nad prawidłową postawą. Zależnie od wybranych podczas treningu ćwiczeń, drabinki treningowe pozwalają na rozwój wszystkich partii mięśni i wykorzystywane są także przez kulturystów, lekkoatletów, pływaków, rowerzystów, siatkarzy, koszykarzy i wielu innych.

Warto oczywiście przywiązać wagę do techniki pracy – podciąganie na drabince wymaga odpowiedniej praktyki zwisu, treningu płynności ruchów i umiejętności angażowania określonych partii mięśniowych. Drabinka gimnastyczna dla dzieci powinna być włączana regularnie do repertuaru zajęć wychowania fizycznego.

Drążek gimnastyczny do podciągania

Uproszczonym wariantem drabinek gimnastycznych drewnianych są montowane do ściany drążki gimnastyczne do podciągania, widywane często na siłowni oraz w szkolnych salach gimnastycznych. Z pomocą drążka można trenować prawidłową technikę zwisu oraz podciągania się, wzmacniając te same partie mięśni niezbędne do treningu na drabince.

Drążki i drabinki treningowe w naszym sklepie są przystosowane do potrzeb zarówno dzieci, jak i dorosłych i dopasowane do montażu zarówno w profesjonalnych i szkolnych salach gimnastycznych, jak i w domowej siłowni. Ich montaż jest prosty, nie wymaga wiele miejsca, a możliwości treningowe oferowane przez drabinki drewniane są naprawdę rozbudowane. Warto wykorzystać je w regularnych treningach, wzmacniając nie tylko górne, ale i dolne partie ciała.

Polecamy także sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych dla dzieci dostępny w naszym sklepie.