Filtruj według
Cena
Producenci
Kolor
Rozmiar
Waga
kg kg
Stan
Filtruj

Ochraniacze

Ochraniacze

Sporty walki zawsze łączą się z wysokim ryzykiem kontuzji i urazów spowodowanych bezpośrednim, często dość brutalnym kontaktem z przeciwnikiem. Zawodnicy, chcąc uniknąć urazów podczas treningów i zawodów korzystają na co dzień z różnego rodzaju ochraniaczy zabezpieczających ich zęby, stopy, golenie, głowy i części intymne. Z ilością ochraniaczy należy oczywiście uważać – nie wszystkie mogą być w danym sporcie dozwolone, a i noszenie zbyt dużej ilości akcesoriów może przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się. Jakie ochraniacze warto mieć uprawiając sporty walki?

Ochraniacze karate – postaw na bezpieczny trening

W ofercie sklepu Powerman Sport znajdziesz wygodne i praktyczne ochraniacze na zęby wykonane z solidnej gumy zabezpieczającej górną szczękę na wypadek spotkania z uderzeniem przeciwnika. Ochraniacze typu Mouthguard zakładane są na górne zęby, ale chronią zarówno górny jak i dolny zgryz. Dobrym pomysłem podczas treningu będą także ochraniacze karate na stopy i golenie, zabezpieczające nogi podczas treningu kopnięć. Zawodnicy nie noszą ich podczas oficjalnych spotkań, ale na treningach mogą korzystać z tego typu ochrony dowolnie.

W sportach walki, a także w wielu innych sportach kontaktowych praktycznym dodatkiem mogą okazać się suspensory chroniące części intymne męskich zawodników. Coraz częściej wykorzystuje się je jako ochraniacze karate, ale spotyka także u zawodników rugby czy szczypiornistów oraz w innych sportach walki.